Tuzla Diş

Diş hekimliği ve diş eti hastalıkları dünyadaki en önemli hastalıklar arasındadır, ancak hayati tehlike oluşturmadıkları için pek çok kişi tarafından önemsiz kabul edilmektedir. Ağız, sindirimin başlangıç ​​noktasıdır. Herhangi bir olumsuz durum varsa sindirim sisteminizi olumsuz yönde etkiler. Ağızdan aldığımız yiyecekler çiğnenir, tükürük ile karıştırılır ve yutulup sindirilebilir. Aynı zamanda ağız tat organıdır. Dişler, yiyeceklerin parçalanmasında ve konuşmada çok önemli bir rol oynar. Kalıcı hasarlı ve diş eksikliği olan kişilerde konuşma ve çiğneme bozuklukları olabilir.

 

Ortodonti Nedir?

 

Ortodonti, çapraşık dişler, kapalı dişler, üst ve alt çene arasındaki anormal ilişkiler ile ilgilenen diş hekimliği dalıdır. Ortodonti, bu alanda uzmanlaşan diş hekimlerine ortodontist denir. Kafası karışık ve düzensiz dişler, insanların kahkahalarındaki en rahatsız edici durumlardan biridir. Ayrıca dişin yayılması ve çenelerin birbiriyle uyumsuzluğu gibi diğer faktörler dişlerin görünümünü ve yüz estetiğini olumsuz etkiler. Öte yandan, bu hastalık çiğneme fonksiyonunu bozabilir. Tuzla diş doktoru konusunda ortodonti olarak bilinen yerlerdendir.

 

Ortodontik tedavi, diş görünümü ve çene yapısı ile ilgili tüm bu sorunlara en sağlıklı çözüm olup, ortodontik tedavi de kişiler arasında tel tedavisi olarak adlandırılmaktadır. Tuzla diş doktoru olarak ilk akla gelen yerlerdendir.

 

Diş Hastanesinde Protez Nedir?

 

Diş protezleri yetersiz dişler, dolgu yöntemleriyle tamir edilemeyen diş çürümeleri, kırılan dişler ve diş yapısından kaynaklanan estetik sorunları çözebilir. Onarım tedavisi geniş bir uygulama alanına sahiptir. Birincisi yetersiz dişler. Diş kusurlarını onarmak için iki tür uygulama vardır. Birincisi dişsiz veya az dişsiz ağız boşluğunda kullanılabilen hareketli protez, ikincisi ise çok fazla diş materyali kaybı olması durumunda kaplama tedavisi ve az sayıda diş yokluğunda köprüleme uygulamalarıdır. Sabit protez. Kaplama ve köprü yapmak için birçok farklı alternatif yöntem ve malzeme kullanılabilir.

 

Protez Hakkında

 

Tuzla diş doktoru protez için başvurularda önde gelen hastaneleri barındırmaktadır. Diş kusurlarının yanı sıra, dişlerin başka yöntemlerle giderilemeyecek estetik kusurları olduğu durumlarda da protez uygulamaları kullanılmaktadır. İnce dilim porselen bu durumda uygulanan estetik restorasyon uygulamalarına bir örnektir. İmplant üzerindeki implant yapısı çeşitli onarım yöntemleriyle de oluşturulabilir ve bunlara implant restorasyonları denir. Diş protezleri, bu sorunu yaşayanlar için önemli işlemlerden bir tanesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir