Twitter hack olayı sonrasında bilanço belli oldu

Bilindiği üzere Twitter hatri sayilir büyüklükte hack olayı ile gündeme gelmişti. Bir hayli meşhur kişinin hesabı aracılığıyla Bitcoin detayli paylaşımlar yapılmış ve hackleyen kişilerin Bitcoin adreslerine gönderim yapması istenmişti.

Bir süre süre gelen bu açık sonrasında Twitter, onaylı hesaplara paylaşım yapma kısıtlaması getirmişti. dahada ardindan da Twitter kullanımı normal vaziyete gelmişti. Şimdi de mevzu hakkinda Twitter’dan tek İzah geldi. izahla birlikte şirketin piyasa değerindeki düşüş belli oldu.

Twitter hack olayı sonrasında İzah yaptı

Günümüzde en çok kullanılan yasamsal medya platformlarından var olan Twitter, geçtiğimiz günlerde hatri sayilir büyüklükte tek zafiyetle gündem olmuştu. Milyonlarca takipçisi var olan hesaplardan, Bitcoin toplamak Emelli paylaşımlar yapılmıştı. Olayın derhal peşinden Twitter’da Bir takım hesapların erişimi engellenmiş ve tweet paylaşmaya sınır getirilmişti.

Olaydan nasibini alan hesaplar arasında Barack Obama, Joe Biden, Elon Musk, Bill Gates, Kim Kardashian ve bu kişiler benzeri dünyaca tanınan isimler yer alıyordu. bu erken de Twitter, hack olayı amaciyla tek İzah yaptı. izahta 130 adet hesabın yapılan saldırıdan etkinlendiği bildirildi. tek talihsiz kaza neticesi saldırganların hesaplara eriştiği belirtilirken, bu saldırganların tek anlık hesapları denetim edebildiği ve tweet paylaşabildiği söylendi.

Şu anda bütün hesaplar amaciyla Twitter verilerini indirme işleminin askıya alındığı da belirtildi. Bununla birlikte güvenlik önlemleri amaciyla çalışmaların ayni ritimde devam ettiği belirtildi.

Bu izahın gölgesinde, olayın yaşanmasıyla birlikte Twitter piyasa değeri 1.3 milyar dolar düşüş yaşadı. Kısa tek müddette hatri sayilir büyüklükte tek düşüş yaşanmasının şirkete nasıl tek netice doğuracağı heyecan ediliyor. Şu anda şirketin piyasa değerinin 27 milyar dolar civarında olduğu söyleniyor.

twitterTwitter Hacktwitter hack olayıtwitter piyasa değeri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir