Ulaştırma Bakanı duyurdu! Scooter düzenlemesi geliyor!

Dünyada gittikçe yaygınlaşan paylaşımlı elektrikli scooter Tecrübenini ülkemize getiren Martı Scooter‘lara İstanbul’da karar yazıldığını paylaştığımız hususi havadis ile duyurmuştuk. Aradan geçen ani çok günün derhal peşinden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’ndan Scooter düzenlemesi izahı geldi.

Hürriyet Gazetesi’nden buyruğa Eser’e konuşan bakanimiz Karaismailoğlu, “Sonuçta yolcu taşıyorlar. İşin dahil kismina yolcu taşımacılığı girdiğinde düzen etme koşul oluyor” diyerek scooter’lar amaciyla tek düzen etme yapılacağını duyurdu.

Scooter düzenlemesi yolda! İşte evvel açıklama

Son dönemde scooter (martı) kullanımı çok arttı. Dikkatimizi çekiyor. Bu iyi tek şey. ama onlarla alakalı beyin jimnastiği yapıyoruz. Ama nasıl olacağı netleşmedi. netlikle tek düzen etme gelecek. Neticede yolcu taşıyorlar. ‘Ben vergi veriyorum’ demekle olmuyor. İşin dahil kismina yolcu taşımacılığı girdiğinde, trafiğe çıkma girdiğinde yapılması koşul olan Bir takım şeyler var

“Bisikleti özendirmek amaciyla tertemiz yatırım ve teşvikler ayni ritimde devam edecek. Teşvik modellerinde tertemiz uygulamalara da gidilebilir. İnsanların dahada çok bisiklet yarisi kullanması şehirlere hatri sayilir büyüklükte yarar sağlıyor” Scooter düzenlemesi ile alakalı ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz..

scooterscooter düzenlemesiulaştırma bakanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir