Volkswagen Türkiye’deki şirketini kapatıyor

Türkiye’ye yapılması tasarilanan yatırım amaciyla Volkswagen, Ekim 2019’da Manisa’da 943 milyon 500 bin Türk Lirası kapital ile ‘Volkswagen Turkey otomobil endüstri ve Ticaret Anonim Şirketi’ unvanlı şirket kurdu.

Merkezi “Keçiliköy OSB mahallesi Cumhuriyet Bulvarı No: 14/118 Yunusemre/Manisa” olarak gösterilen şirket; otomobil, kamyon ve her nevi motorlu araç ve atama vasıtalarının tasarımı, imalatı ve montajı, bunların parçalarının ve komponentlerinin tasarımı, imalatı ve montajı ile bütün bu ürünlerin satışı, ithalatı ve ihracı başta olmak üzere bu konularla alakalı bütün başka faaliyetleri yürütmek emeliyle kuruldu.

Corona virüs salgını sonrasında yatırım tasarılarını gözden geçiren şirket Temmuz ayında yaptığı duyuruyla Türkiye’de Manisa’da yaptığı yatırımın askıya alındığını açıklamıştı. derhal peşinden Slovakya’daki tesislerine ek yatırım kararı alan Volkswagen’in Turkey otomobil endüstri ve Ticaret Anonim Şirketi amaciyla 17 Aralık tarihinde tasfiye kararı aldığı belirlendi.

Ticaret Sicil Gazetesi’nde bulunan bilgiye göre, Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından tescil edilen tasfiye çerçevesinde 28 Aralık tarihinde de alacaklılara çağrı yaptı.

İlginizi ÇekebilirVolkswagen'den ülkemiz itirafı: Siyasi nedenlerden dolayı vazgeçtikVolkswagen'den ülkemiz itirafı: Siyasi nedenlerden dolayı vazgeçtik İlginizi ÇekebilirBu elektrikli model Passat'ın yerini alacakBu elektrikli model Passat'ın yerini alacak

17 Aralık Corona Manisa oto endüstri Slovakya ülkemiz Volkswagen
Yayınlanma Tarihi:11:13, 29 Aralık 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir