Watch Series 6 parçalarına ayrıldı: Dev pili ortaya çıktı

iFixit pek çok cihazı parçalarına ayırıyor. Böylelikle cihazların iç aksamlarında tam olarak nelerin yer aldığı ya da dayanıklılığı ortaya çıkıyor. Bu sefer de geçen hafta tanıtılan Watch Series 6 parçalarına ayrıldı. Ortaya çıkan dev pil ise saatin gücünü ortaya koyuyor.

Watch Series 6 parçalarına ayrıldı, işte ortaya çıkan sonuç

Watch Series 6 geçen hafta yani 15 Eylül’de tanıtıldı. Kandaki oksijeni ölçebilen yeni sensörü, yeni renk seçenekleri ve pek çok yeni özellik ile karşımıza çıkan bu akıllı saat, dışarıdan bakıldığında bir önceki nesil ile aynı gibi duruyor. Öyle dursa da aslında bu akıllı saat önceki nesle göre çok daha güçlü.

iFixit de bu merakla beklenen ve güçlü özellikleriyle bir adım öne çıkan akıllı saati parçalarına ayırıyor. Bunu dikkatli bir şekilde yapan iFixit, cihazı üstten değil yana doğru açıyor. Apple Force Touch’ı çıkarttığı için cihazın içinin açılması çok daha kolay hale geliyor.

Watch-Series-6-parcalarina-ayrildi-00

Burada aslında akıllı saatin dev pili dikkat çekiyor. Zira, 44 mm’lik Watch 6 versiyonunda 1,17 Wh gibi bir pil kapasitesi bulunuyor. Watch Series 5’e göre pil kapasitesi yüzde 3,5’lik bir artışa denk geliyor. 40 mm’lik versiyonda ise pil yüzde 8,5’lik bir artış geçiriyor.

Apple Watch Series 6‘daki yeni, daha parlak ekran, küçük tasarım farklılıklarının yanında Taptic Engine’in boyutu da artırıldı ancak Apple ”büyüyen pil”den bahsetmemişti. iFixit de zaten burada Apple’ın yeni akıllı saatine övgüler yağdırıyor. Yine de incelemede parçalara ayrılan cihazın tekrar birleştirilmesi ya da tamir edilmesi 10 üzerinden 6 olarak puanlanıyor.

AppleApple Watch Series 6 parçalarına ayrılıyorApple Watch Series 6 pilApple Watch Series 6 pil kapasitesiWatch Series 6

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir