WatchOS 7.2 kullanıma açıldı: Yenilikler neler?

Apple tertemiz yazılım güncellemelerini kullanıma açtı. iPhone’lar amaciyla iOS 14.3, Mac’ler amaciyla macOS Big Sur 11.1 ve Apple Watch amaciyla WatchOS 7.2 benzeri güncellemeleri kullanıcıların indirmesine sunan Apple’ın tertemiz Bir takım özelliklere odaklandığını görüyoruz. İşte WatchOS 7.2 güncellemesi ve detaylar:

WatchOS 7.2 güncellemesi ile Fitness uygulaması gelişiyor

Apple hatırlarsanız Fitness Plus isimli abonelik sistemini geçen aylarda duyurmuştu. tertemiz yayımlanan güncellemeyle Apple Watch ve Fitness Plus senkronize vaziyete geliyor. tertemiz spor hizmeti ile desteklenen akıllı saat güncelleme sayesinde artık tertemiz kardiyo fitness bildirimlerine kavuşuyor.

Apple özellikle akıllı saat tarafında spora ve fitness odaklı hamleler gerçekleştiriyor. Fitness Plus abonelik sistemi de net bu hamlenin tek neticesi olarak karşımıza çıkmıştı. Saat ile bu tertemiz hizmeti birbirine dahada yakın vaziyete getiren güncelleme; basit senkronize olma, ölçümlerin takibi, izlenen derslerin tekrarları, organizasyon halkasının ilerlemesi benzeri minik yenilikleri içeriyor.

WatchOS 7.2 güncellemesi

Şirket bundan evvel WatchOS 7.2 güncellemesinin tertemiz bildirimlere kavuşacağını duyurmuştu. Bu ilanda ise şu detaylar yerini alıyor:

”iOS 14.3 ve watchOS 7.2 ile Apple Watch kullanıcıları, kardiyo fitness düzeylerini iPhone’daki sağlık uygulamasında görüntüleyebiliyor. Bunun yanı sıra düşük aralığa eşit gelirse Apple Watch’ta tek bildirim alabiliyor. WatchOS 7’de piyasaya sürülen çığır açan teknoloji, Apple Watch’un düşük kardiyo kondisyonunu kolayca ölçmesine imkan tanıyor. bu erken kardiyo fitness bildirimleri, kullanıcıların uzunca vadeli sıhhatleri amaciyla dahada etkin olmalarını sağlıyor.”

Yeni güncelleme sayesinde Apple Watch, vücudunuzun egzersiz esnasında tüketebileceği maksimum oksijen miktarını ölçebilecek vaziyete geliyor. Apple dahada evvel de bunu ölçebiliyordu ama buradaki yenilik, dahada ayrıntılı ve düşük aralıkları da destekliyor olması.

WatchOS 7.2 güncellemesi

Söz konusu özellik, ‌iPhone’daki sağlık uygulamasında ayarlanabiliyor. Kardiyo fitness seviyeleri, 20 ıslak ve üstü kullanıcılar amaciyla yüksek, ortalamanın üstü, ortalamanın altında veyahut düşük var olan ve yaşa göre olasılık edilen aralıklarda sunuluyor. Apple, kardiyo formunuzun düşük seviyede olduğunu veyahut olmadığını size bildirimler göndererek gösteriyor. Bu sayede kullanıcılara motivasyon sağlamış oluyor.

Güncellemeyi yüklemek amaciyla evvela iPhone’unuzda Watch uygulamasını açmanız gerekiyor. dahada ardindan burada Genel> Yazılım güncelleme gibi adımları uygulayın.

WatchOS 7.2WatchOS 7.2 güncellemesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir