WhatsApp alternatifi 5 uygulama! İşte farkları

Facebook tarafından yenilenen WhatsApp kullanıcı sözleşmesi şartları, 8 Şubat itibariyle mecburi vaziyete gelecek. Kullanıcı verilerinin Facebook ile paylaşılmasını bulunan bu tertemiz sözleşme, kullanıcıların WhatsApp alternatifi mesajlaşma uygulamaları aramasına neden oldu.

WhatsApp alternatifi mesajlaşma uygulamaları

WhatsApp alternatifi uygulamalar listemizde, kişisel verileri paylaşmayan 5 farklı  uygulamayı tek araya getirdik. Dünyanın en varlıklı işadamı unvanını elinde bulunduran Elon Musk tarafından önerilen Signal ve yerli haberleşme uygulaması BiP bu listenin başında yer alıyor. Telegram benzeri uzunca müddettir kripto mesajlaşma teknolojisi kullanan uygulama dışında değişik alternatifler de WhatsApp karşısında güçlendi. İşte o uygulamalar:

BiP

Turkcell tarafından Android ve iOS cihazlar amaciyla geliştirilen tek mesajlaşma uygulaması var olan BiP, kaybolan ileti başta olmak üzere kazanç transferinden dosya aktarımına civarindan WhatsApp’ta var olan ve olmayan Bir hayli özelliği bünyesine barındırıyor.

1000 kişiye civarindan kalabalık gruplar oluşturmanıza destur verilirken, hatıranda çeviri özelliği sayesinde değişik dilleri konuşan kişilerle çok dahada basit tek şekilde mesajlaşabiliyorsunuz.

Uygulama Yalnızca Turkcell ile sınırlı değil, operatör bağımsız tek şekilde her biri tarafından kullanılabiliyor. BiP’i App Store, Google Play Store ve Huawei AppGallery’den indirebilirsiniz.

Turkcell BiP Nedir? Turkcell BiP Nasıl Kullanılır?

Turkcell BiP Nedir? Turkcell BiP Nasıl Kullanılır?

Turkcell BiP Nedir ve Turkcell BiP Nasıl Kullanılır suali ile alakalı bütün yanıtlar bu makalemizde. heyecan etmeyen son.

Elon Musk’ın önerdiği WhatsApp alternatifi: Signal

Signal, nihayet vakitlerde ön plana çıksa da aslında evvel olarak 25 Mayıs 2010 tarihinde Google Play üzerinde yayınlandı. ama uygulamanın bugünkü halini alması 2018 yılını buldu. Telegram benzeri şifreli mesajlaşma özelliği var olan uygulama, uçtan uca şifrelemeyi evvel alana çıktığı günden beri kullanıyor.

Signal özellikleri

Bu hususi şifreleme, açık kaynak kodlu ve Signal topluluğu tarafından devamlı olarak geliştiriliyor. Bu manada Signal, bağımsız geliştiricilerin destek verdiği ve bağışlarla ayakta duran tek yapıya sahip.

Signal hesap silme amaciyla de, profilinize girip kolayca hesap silme tuşuna basarak, işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. tekrar Signal tarafından sunulan, şifreli çıkartmalar sayesinde saklı mesajlaşmalar yapmanız da mümkün. Grup sohbetlerinde de uçtan uca şifreleme sağlayan Signal, kimlik doğrulama özelliğine de sahip.

whatsapp alternatifi uygulamalar, mesalaşma uygulamaları, whatsaap alternatifi, telegram, signal

Güvenli tek hasbihal amaciyla uygulama üzerinde parmak izi veyahut karekod tarayarak kimliğinizi garanti altına almanız mümkün. Uygulama, tek kişinin anahtarı değiştiğinde ise kullanıcıyı bilgilendirmek amaciyla evvel kullanımda güven mekanizmasını devreye sokuyor.

Sesli mesaj, resimli mesaj, fotoğraflara çıkartma ekleme ve gif gönderme benzeri WhatsApp esas özellikleri de Signal’de yer alıyor. Uygulamanın Android versiyonunu buradaniOS versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.

Signal, reklam da almayan tek uygulama. Her geçen vakit büyüyen platform, şu vakit amaciyla bağışlarla ayakta duruyor. Reklam almaması ve kişisel verileri üçüncü kişilerle paylaşmaması ile öne çıkan WhatsApp alternatifi Signal uygulamasını kullandınız mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

mesajlaşma uygulamalarısignaltelegramwhatsaap alternatifi uygulamalarwhatsappwhatsapp alternatifi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir