WhatsApp’tan yeni gizlilik sözleşmesi kararı! Geçici geri adımın hedefinde temel özellikler var

WhatsApp’ta tartışmalara neden var olan saklılık sözleşmesi amaciyla yapılan uzatma 15 Mayıs tarihinde sona eriyordu. Şirketten yapılan evvel izahta bu tarihten ardindan tertemiz saklılık sözleşmesini onay etmeyenlerin hesaplarının evvel askıya alınacağı derhal peşinden silineceği yönündeydi. ama kullanıcıların art adım atmadığını gören WhatsApp’ın kendisi 15 Mayıs kararından da art adım attı.

TEMEL ÖZELLİKLER KISITLANACAK

Şirketten yapılan izaha göre; 15 Mayıs’tan ardindan hiç kimsenin hesabı silinmeyecek veya fonksiyonları kaybolmayacak. tek vakit dahada devamlı olarak sözleşme hatırlatması yapılacak. Sözleşme ikazı tek vakit ardindan kalıcı vaziyete istikbal ve hali hazırda onaylamamış kullanıcıların hesaplarında işlevsellik azaltılacak.

SINIRLI KULLANIM BİRKAÇ HAFTA SÜRECEK

Örneğin hasbihal listesine erişilemeyecek. ama telefon ve video aramaları yanıtlanabilecek. eğer WhatsApp bildirimleri açıksa gelen mesajlara cevap verebilecek veyahut kaçırılan aramalar başlatılabilecek. Sınırlı kullanım ani çok hafta sürecek. eğer sözleşme bu süre zarfında onay edilmezse kullanıcılar WhatsApp’ı erişemeyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir