Xbox Series S ve X için yeni teknolojiler tanıtıldı!

Xbox Series S ve Series X ile alakalı tertemiz özellikler açıklanmaya ayni ritimde devam ediyor. vaziyeti hazırda kullandığımız konsollarda bulunan HDR teknolojisinin gelişmiş çesidi Microsoft’un tertemiz kuşak konsolları ile hayatımıza girecek.

Dolby teknolojileri Xbox Series S ve Series X amaciyla geliyor!

Yeni kuşak konsollarla birlikte HDR teknolojisi çok dahada canli olarak kullanılacak ve oyunlardaki grafik kalitesini dahada da yükseltecek. Dolby ile gelen Vision ve Atmos teknolojileri sayesinde, hemide ses ayni vakitte da görsel mananında iyileştirmeler yaşanacak.

Açıklananlara göre, tertemiz nesilde 40 kat dahada çok parlaklık, 10 kat dahada koyu kara ve 12-bit renk desteği gelecek. alana atılan bu rakamlara baktığımız zaman, HDR teknolojinin çok dahada efektif tek şekilde kullanılacağını söyleyebiliriz. elbet test etmeden aradaki farkı tanimlamak basit değil.

xbox series s, xbox series x, dolby

Dolby Atmos tarafında ise, Xbox One kullanıcıları Atmos lisansını tertemiz konsola devredebilecek. ama Atmos kullanıcısı değilseniz 14.99 dolarlık lisans fiyatını ödemeniz gerekecek. Ayrıca, üyeliği satın almadan evvel Atmos’u fiyatsız deneyebileceksiniz.

Microsoft bu konsollara gelen teknolojilerin, tertemiz nesilde evvel olacağını açıklama ettiği için, ilerleyen tarihlerde PlayStation 5 tarafından duyurulma olasiligi de bulunuyor.

Yeni Xbox konsolları ile gelen teknolojiler ile alakalı siz neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi açıklar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

dolbykonsoloyunPlaystation 5teknolojiXbox Series Sxbox series x

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir