Xiaomi kamerası ile ”kalp atış hızı” ölçülebilecek!

Şu vakit amaciyla Bir hayli telefonda kalp atış hızı ölçebilen tek kalite bulunmuyor. dahada çok akıllı saat ve bileklerde bulunan bu kalite Xiaomi’nin kameralarına taşınıyor. Xiaomi’nin Mi Health uygulaması ile artık telefonunuzun kamerasını ve flaşını kullanarak kalp atış hızınızı takip edebilirsiniz. Bu, kalp atış hızı ölçümlerini yapmak amaciyla hususi sensörlü tek telefona ihtiyacınız olmadığı mananına geliyor. Xiaomi kamerası kalp hızı ölçecek!

Xiaomi kamerası kalp hızı ölçecek

Özel tek sensör bulundurduğu amaciyla Samsung’un Daha önceki amiral gemisi telefonlarında(Note 9 gibi) kalp atış hızı ölçümü yapabiliyordu. Xiaomi tarafından gelen atilim ile bu teknolojiyi kullanmak amaciyla hususi tek donanıma gereksinim duymanıza neden yok zira, Mi Health uygulaması sayesinde kalp atış hızı telefonun kamerası ve flaşı ile birlikte ölçülebiliyor.

Xiaomi-kamerasi-kalp-hizi-olcecek-00

Bu aslında sensör sistemi bulunan telefonlardaki benzeri işliyor. Telefonun kamera bölümüne parmağınızı koymanız gerekiyor, dahada ardindan ışığın yanıp sönmesini beklemeniz gerekiyor. Flaş aydınlatmak, kamera ise kalp atış hızını ölçmek amaciyla devreye giriyor ve veriler ölçülmüş oluyor.

Telefonun uygulamanısına girerek, kalp atış hızı bölümüne geçiş yapmanız gerekiyor. Sonrasındaysa Zati İhtiyaç duyulan adımlar ile yönlendiriliyorsunuz. Ekran görüntüleri ile alana çıkan bu kalite şu anda kullanılmıyor ama ilerleyen süreçte güncelleme ile Xiaomi kullanıcılarına ulaşacak benzeri duruyor.

xiaomixiaomi kameraXiaomi kamerası kalp hızı ölçecekXiaomi’nin Mi Health uygulaması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir