Xiaomi Mi A3 için tehlike! Arama yapılamıyor

Son günlerde “Xiaomi Mi A3 güncelleme sorunu” şeklinde yapılan aramaların sayısı arttı. Meksikalı bir firmanın yayımladığı bir güncelleme, bütün Mi A3 kullanıcılarını doğrudan etkiledi. Bu güncellemeyi yükleyen kullanıcılar neler yaşadı?

Xiaomi Mi A3 güncelleme sorunu ile bir kez daha karşı karşıya

Geçen yıl piyasaya sürülen ve ülkemizde satışa sunulan Mi A3 modelinin Android 10 ile yıldızı bir türlü barışmıyor. Xiaomi, bu model için hazırlanan Android 10 tabanlı güncellemelerin dağıtımını birkaç kez durdurma kararı almıştı.

V11.0.3.0.QFQMXTC” etiketine sahip olan ve Meksika’dan dünya geneline yayılan yeni güncelleme, “QFQMIXM” etiketi ile yayımlanan küresel Xiaomi güncellemesinin önüne geçti. 10 yıl önce kurulan firma, kullanıcıların küresel sürümü kullanması gerektiğini söylüyor.

Xiaomi Mi A3 güncelleme sorunu

“Dakshit Shah” isimli bir Twitter kullanıcısı, Xiaomi’nin Hindistan şubesine yaşadığı bir sorunu aktardı. Meksika kaynaklı güncelleme yüzünden mağdur olan kullanıcı, 1.4 GB büyüklüğündeki bu güncellemenin SIM kartını devre dışı bıraktığını ve telefonda kullanılan dili değiştirdiğini açıkladı.

Bir arama yapamadığını ve kendisini kimsenin arayamadığını söyleyen Twitter kullanıcısı, Xiaomi’ye tepki göstererek bu güncellemenin nasıl bir şaka olduğunu da sordu. Xiaomi, kendi forumundan kullanıcılara bir açıklama yaptı.

Xiaomi Mi A3

Yapılan ilgili açıklamada tam adı “Telcel V11.0.3.0.QFQMXTC” olan güncellemenin Meksika’da yaşamayan kullanıcılar tarafından yüklenmemesi gerektiği ifade edildi. Bunu yükleyen kullanıcıların ikinci SIM kartı devre dışı kaldı.

Meksikalı iletişim şirketi Telcel’in bu yazılımı, ne yazık ki dengeleri altüst etti. Bazı kullanıcılar, bu güncellemenin bir güvenlik yaması olduğunu düşündü ancak bu yazılımın Telcel Mi A3 telefonları için dağıtılan Haziran 2020 güncellemesi olduğu belirtildi.

Xiaomi Mi A3

Xiaomi, bu konu hakkında şöyle bir açıklama yaptı: “Birkaç Mi A3 cihazında yazılım güncellemesi ile alakalı bir sorunun var olduğunu biliyoruz. Bu yazılım yanlışlıkla paylaşıldı ve Hindistanlı kullanıcılar için hazırlanmadı.”

“Teknik ekibimiz bu sorunu çözdü ancak bu çözümün kullanıcılara ulaştırılması için çalışmaya devam ediyoruz. Yeni güncellemeyi yakında yayımlayacağız.” Mi A3 hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Mi A3 güncelleme sorunuMi A3 Meksika güncellemesiXiaomi Mi A3 güncelleme sorunuXiaomi Mi A3 Meksika güncellemesiXiaomi Mi A3 SIM devre dışıXiaomi Mi A3 SIM devre dışı kaldıXiaomi Mi A3 SIM kartı devre dışıXiaomi Mi A3 SIM kartı devre dışı kaldıXiaomi Mi A3 TelcelXiaomi Mi A3 Telcel güncellemesi

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir