Xiaomi Mi TV Stick tanıtıldı! Televizyonu akıllandırıyor!

Xiaomi mahsul gamını genişletmeye ayni ritimde devam ediyor. nihayet vakitlerde tertemiz akıllı bilekliği Mi Band 5 ile gündemde var olan Çinli teknoloji devi, televizyonları akıllandıran Mi TV Stick isimli tertemiz ürününün tanıtımını gerçekleştirdi.

Stick ifadesini taşıyan başka rakipleri ile eş şekilde televizyona takıldığında Sanki kaybolan Xiaomi Mi TV Stick, Android TV 9.0 işletim sistemi ile çalışıyor ve televizyonları akıllara vaziyete geliyor. Bu sayede ücret veyahut değişik nedenlerden dolayı Mi Box almak istemeyen kullanıcılara tertemiz tek seçenek sunuluyor.

Xiaomi Mi TV Stick özellikleri

HDMI portu üzerinden bağlantı kuran Mi TV Stick, 1 GB RAM ve 8 GB eMMC 5.1 depolama alanına sahip. Amlogic S905 Y2’den gücünü alan cihazda kablosuz bağlantı teknolojileri olarak Wi-Fi 5 (ac) ve Bluetooth 4.2 karşımıza çıkıyor.

Xiaomi Mi TV Stick özellikleri

92.4 x 30.2 x 15.2 milimetre boyutlarında ve 28.5 gr ağırlığında var olan cihazın işlemcisinin detaylarına inecek olursak: iki GHz hızında çalışan dört adet Cortex A53 çekirdeği ve ARM Mali-450 grafik birimi karşımıza çıkıyor.

Oldukça şık tek kumanda ile kutudan çıkan aygıt Netflix, Amazon Prime Video veyahut Google Asistan‘a direk erişim sağlıyor. TV sektöründe sihirli olarak tanımlanan bu kumandayı tek fare benzeri kullanmak mümkün. bütün bunlara ek olarka telefonunuzdan TV’nize kolayca resim ve video aktarmak amaciyla Chromecast protokolünü kullanabiliyorsunuz.

Xiaomi Mi TV Stick ne kadar?

Gelelim, en çok heyecan edilen konuya: Xiaomi Mi Stick fiyatı 39 avro olarak belirlendi. 4K desteğine sahip var olan Mi Box’un 60 avro ücret etiketine sahip olduğunu düşünürsek, Full HD ile yetinenler amaciyla iyi tek seçenek benzeri görünüyor.

Xiaomi Mi TV Stick nitelikleri ve ücreti ile alakalı ne düşünüyorsunuz?

mi tv stickmi tv stick özelliklerixiaomiXiaomi Mi TV Stick

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir