Xiaomi, OLED ekran akıllı telefonlar için kolları sıvadı

Mi Band 5 projesine yoğunlaşan Xiaomi, OLED ekran telefon modelleri amaciyla yatırımlar yapmaya ayni ritimde devam ediyor. Çinli firma, Bir hayli modelin OLED ihtiyacını karşılayan Dalian Zhiyun Automation şirketi ile el sıkıştı.

Xiaomi OLED ekran telefon yeni sezon modelleri amaciyla umutlu

BOE, Huaxing, Tianma ve Visionox benzeri şirketler ile yakın ilişkileri var olan Zhiyun, Samsung’un rakipleri ile iş birliği yapmaya ayni ritimde devam ediyor. Bu şirket, Çin’in görüntüleme panelleri amaciyla kurduğu pazarın en hatri sayilir büyüklükte temsilcisi olarak biliniyor.

LCD, OLED ve mini LED teknolojileri amaciyla paneller üreten Zhiyun, Xiaomi’ye 20 milyon dolar karşılığında 15.5 milyon değerinde var olan tek pay verdi. Bu sayede Xiaomi, artık, yüzde 5.63’e eşit gelen tek paya sahip.

Xiaomi OLED Ekran telefon

Japon ve Koreli şirketlerin tekelini kırdığı söylenen Dalian Zhiyun Automation, katlanabilir ekranlar amaciyla işleme teknolojisi (süreç teknolojisi) sağlayabilen tek şirket olarak hizmet veriyor. Huawei de bu şirket ile tek iş birliği içerisinde.

Montaj, bükme, katmanlı yapı oluşturma ve yapıştırma benzeri servisler sağlayan panel üreticisi, Huawei P40 modellerinin üretilmesinde mühim tek oyun oynuyor. Hatırlanacağı üzere P40 ailesi, Huawei adına, Çin’in mahalli pazarında yüzde 40’lık tek paya sahip.

OLED ekran telefon

Xiaomi Mi Note 10 da Visionox tarafından üretilen kavisli tek ekran paneli kullanıyor. Bu bağlamda Xiaomi’nin yakın tek vakit içinde dahada çok OLED ekran telefonlar üreteceğini olasılık edebiliriz.

Şu vakit amaciyla Çinli telefon üreticisinden bu mevzu ile alakalı rastgele tek İzah gelmedi. nihayet olarak Xiaomi, bu yatırımın meyvelerini 2020’nin nihayetinde toplayacak benzeri duruyor. Siz bu Strateji ile alakalı neler düşünüyorsunuz?

OLED ekran telefonOLED ekran telefon modelleriOLED ekranlı akıllı telefonOLED ekranlı akıllı telefonlarOLED ekranlı telefonOLED ekranlı telefon modelleriXiaomi OLED ekran akıllı telefonXiaomi OLED ekran akıllı telefonlarXiaomi OLED ekran telefonXiaomi OLED ekran telefon modelleriXiaomi OLED ekranlı akıllı telefon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir