Yeni bir iOS 13.5 hatası ortaya çıktı

Apple’ın kısa bir süre önce yayınladığı yeni mobil işletim sistemi sürümü iOS 13.5 ile ilgili yeni bir gelişme meydana geldi. Bir süredir çeşitli kullanıcıların, yeni bir iOS 13.5 hatası ile ilgili şikayette bulunmaya başladığı ortaya çıktı. Yeni iOS 13.5 güncellemesi hatası bazı durumlarda kullanımı kısıtlayıcı olabiliyor.

iOS 13.5 hatası uygulamaların çökmesine neden oluyor

Kullanıcılar tarafından yapılan açıklamaya göre bazı uygulamalar açılmak istendiğinde, bir uyarı mesajı ortaya çıkıyor ve uygulama açılmıyor. Bu uyarı mesajında “Bu uygulama artık sizinle paylaşılmıyor.” ifadesinin bulunduğu açıklanıyor. Hem iPhone uygulamalarında hem de iPad uygulamalarında bu hata ile karşılaşan kullanıcılar olduğu da ortaya çıkan diğer detaylar arasında yer alıyor.

iOS 13.5 hatası

Google iPhone’un güvenlik açığını buldu

Google iPhone’un güvenlik açığını buldu

Google Project Zero ekibi yeni bir iPhone güvenlik açığı ile ilgili açıklama yaptı. Google iPhone açığı ile ilgili detayları da paylaştı!

Dikkat çeken bir başka detay ise, aslında bu hatanın sadece yeni güncelleme ile sınırlı olmadığını ifade eden kullanıcılar oldu. Bazı kullanıcıların mobil cihazlarında benzer hata mesajı görünüyor olsa da aslında cihazlarında iOS 13.5 güncellemesi değil, iOS 13.4.1 sürümü aktif durumda oluyor. Bu da söz konusu hatanın temel çıkış noktası konusunda çeşitli soru işaretlerini meydana getiriyor.

Şu an için Apple tarafından bu konu ile ilgili resmi bir açıklama yapılmış değil. Buna ek olarak hatanın ülke bazlı mı yoksa global mi olduğu konusunda da net bilgiler mevcut değil.

ios 13.5iOS 13.5 güncellemesiiOS 13.5 hatasıyeni iOS 13.5 hatası

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir