Yeni MacBook Air kutusundan çıkıyor

Yeni MacBook Air 2020 kutu açılışı videosu ile karşınızdayız. Bu videomuzda geçen ay düzen eden çevrimiçi medya toplantısında tanıtılan tertemiz MacBook Air modelini kutusundan çıkarıyoruz ve tertemiz MacBook Air nitelikleri ile alakalı detaylara yakından bakıyoruz. MacBook mahsul grubunun en tertemiz üyesi kullanıcısına neler vaat ediyor?

Yeni MacBook Air 2020 kutu açılışı

Kısa süre evvel 11 inçlik tertemiz iPad Pro modelini kutusundan çıkarmıştık. Şimdi ise sıra aynı etkinlikte tanıtılan tertemiz MacBook Air’a geldi.

Dilerseniz lafı dahada çok uzatmadan sizleri kutu açılışı videomuz ile baş başa bırakalım. İyi seyirler…

Yeni MacBook Air 2020 özellikleri

Yeni MacBook Air 2020 nitelikleri ile alakalı detaylara baktığımızda tertemiz kuşak modelin tasarım açısından hatri sayilir büyüklükte tek farklık göstermediğini söyleyebiliriz. Önceki modeldeki tasarım varlığını sürdürüyor. tek elle açılıp kapanabiliyor olması da bu laptop pc amaciyla mühim tek avantaj.

Magic Keyboard tasarımına sahip MacBook Air modeli 1,29 kilogram ağırlığında.

Üç değişik renk seçeneğine sahip laptop pc 13.3 ‘ büyüklüğünde tek ekran ile geliyor. Bu ekran 227 ppi yoğunluğa ve 2560 x 1600 piksel çözünürlüğe sahip. Ayrı olarak ekranın True Tone teknolojisini desteklediğini de belirtelim.

Donanım tarafına baktığımızda ise bizi 1.2 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Core i7‘ye civarindan uzanan 10. kuşak Intel Ice Lake işlemciler karşılıyor. Bu da iki kat dahada çok performans mananına geliyor. Intel Iris Plus Graphics sayesinde ise grafik performansı yüzde 80 oranında artıyor.

Yeni Macbook Air tanıtıldı! İşte nitelikleri ve fiyatı

tertemiz Macbook Air tanıtıldı! İşte nitelikleri ve ücreti

Apple bu erken düzen ettiği çevrimiçi medya toplantısında tertemiz iPad Pro 2020’nin yanı sıra tertemiz Macbook Air modelinin tanıtımını gerçekleştirdi. İşte tertemiz Apple Macbook Air 2020 nitelikleri ve ücreti

Yeni MacBook’un başlangıç modelinde 1.1 GHz hızında çalışan ve 3.2 GHz’e çıkabilen 10. kuşak Intel Core i3 işlemci yer alıyor. Bu işlemciye 8 GB 3733 MHz LPDDR4X hafıza ve 256 GB SSD depolama alanı eşlik ediyor.

Depolama alanı tarafında da mühim tek artış var. tertemiz modelin depolama seçeneği 256 GB’dan başlıyor ve iki TB’a civarindan uzanıyor. RAM ise 16 GB’a civarindan artırılabiliyor.

MacBook Air kutudan 30W USB-C güç adaptörü ile çıkıyor. Wireless bağlantı ile 11 saate civarindan internette gezinme sunduğu söylenen bilgisayar, 30 güne civarindan da bekleme süresi vaat ediyor.

Dizüstü bilgisayarın güvenliğini tekrar Touch ID sistemi üstleniyor.

Bağlantı tarafına baktığımızda ise karşımıza iki adet Thunderbolt üç çıkıyor. Bu bağlantı noktası DisplayPort, 40 Gbps’ye civarindan Thunderbolt ve 2. kuşak USB 3.1 destekliyor. Bluetooth 5.0 wireless teknolojisi de tek başka mühim özellik.

Ses tarafında da bizi Dolby Atmos desteği karşılıyor. 3.5 milimetre kulaklık jakı da laptop bilgisayarın üzerindeki tek başka giriş.

MacBook Air serisinin tertemiz azasının ücreti ülkemizde 7.999 TL’den başlıyor, 10.399 TL’ye civarindan çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir