Yerli yazılım HAVELSAN Bariyer tanıtıldı!

Yerli yazılımlar ile alakalı Bir hayli firma, değişik çözümler aramaya çalışıyor. Video konferans uygulamasına ek geliştiren ASELSAN, kullanıcı verilerinin yurt dışına gitmesinin önüne geçmek istemişti. Şimdi de HAVELSAN, Bariyer yazılımı ile birlikte siber güvenlik alanında çözüm sunuyor. veri sızıntılarının önüne geçmeyi planlayan HAVELSAN Bariyer, vatan dışına bilgi aktarılmasını engellemek istiyor.

Son zamanlarda, özellikle siber güvenlik ve bilişim alanındaki türk mali yazılımlara var olan destekte gittikçe artıyor.

HAVELSAN Bariyer ile veri sızıntılarının önüne geçilecek

HAVELSAN’ın Bariyer yazılımı, geçen sene aldığı EAL 4+ Sertifikası ile Türkiye’de evvel kez Uluslararası müsterek Kriterler kapsamından geçer not aldı. Yazılım ayrıca, alanında TRTEST Ürün Uygunluk Sertifikası‘nı galip gelen evvel mahsul olmayı da başardı. TRTEST-TSKGK-DLP-01 Kriteri kapsamında, yazılımın uygunluğuna karar verildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde yer almak amaciyla en mühim aşamalardan birisini geçen DLP Bariyer, mühim verilerin taşınma ve kopyalanmasının engellemenin yanı sıra yurt dışına çıkarılan verilen korunmasını da sağlıyor. Bunlara ek olarak, e-posta içeriklerinin takip edilmesi ve engellenmesi, ziyaret edilen web sitelerinin takip edilmesi ve engellenmesi, USB veri cihazlarına ve akıllı telefonlara kuruluş verilerinin aktarılmasını engelleme benzeri Bir hayli kalite de yazılımda bulunuyor.

Konuyla alakalı HAVELSAN genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, “Parmak izi teknolojisini de içinde barındıran HAVELSAN Bariyer, sunduğu özellikler ile Türkiye’nin evvel türk mali ve ulusal DLP-veri sızıntısı tedbire ürünü. Başta Türk Silahlı Kuvvetlerimiz olmak üzere, ağırbaşlı kurumlarımızın veri güvenliğinin sağlanması amaciyla en ideal ürünü alana çıkardık. asama içinde mahsul geliştirme çalışmalarımız ayni ritimde devam edecek.” açıklamasında bulundu.

Ahmet Hamdi Atalay, türk mali yazılımın Nisan ayından bu yana Yüksek seçenek Kurulu tarafından kullanılmaya başlandığı da belirtti.

Yeni siber güvenlik yazılımı ile alakalı siz ne düşünüyorsunuz?

havelsanHAVELSAN Bariyerveri sızıntısıYerli yazılım HAVELSAN Bariyer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir