YouTube videoları için bir iyi bir kötü haber!

YouTube’un hızlı büyümesinde reklamların etkisi tartışılmayacak civarindan büyük. İçerik üreticiler bu reklamlar sayesinde kazanç kazanırken, kullanıcılar hemide içerik üreticilere destek oluyor, ayni vakitte da platformun ayakta durmasını sağlıyor.

YouTube videoları amaciyla tertemiz reklam kararı!

YouTube’a video yükleyen kişiler / kısa isimiyle YouTuber’lar 10 dakika ve üzerinde video klipler yüklemeye çaba gösteriyor. Bunun nedeni ise video ortası reklamların Yalnızca 10 dakikadan uzunca videolarda gösteriliyor olması. Reklamlar ile alakalı karar değişikliğine giden YouTube’dan tek iyi tek perişan havadis geldi.

İyi havadis içerik üreticileri için: videonun ortasında gösterilen reklamlar Temmuz ayının sonundan bu yana 8 dakikadan uzunca videolarda izleyicilerin karşısına çıkacak. Yani, 10 dakika limitinin 8 dakikaya çekilmesine karar verildi.

Bu değişikliğin tek parçası olarak, videonun ortasında gösterilen reklamlar, bu reklam türünün dönem dışı bırakıldığı videolarda dahil olmak üzere var var olan bütün ahenk gösteren video klipler ve gelecekteki yüklemeler amaciyla otomatik etkinleştirilecek.

Kötü havadis ise kullanıcılara, çünkü süre limiti aşağıya çekildiği amaciyla artık daha çok reklam ile karşı karşıya kalınacak. YouTube videoları amaciyla alınan bu karar ile alakalı ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

YouTubeyoutube reklamyoutube videoları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir