Zoom için tehlike çanları çalıyor!

“Zoom alternatifi uygulama” olarak adlandırılan uygulamalara bir yenisi daha katıldı. Hindistan’ın mührünü taşıyan Say Namaste, sahip olduğu özellikleri ile dikkat çekiyor. Bu uygulama, Zoom’un hatalarından yararlanmak istiyor.

Zoom alternatif uygulama: Say Namaste neler sunuyor?

Corona virüsü sayesinde yaygınlaşan evden çalışma modeli, birçok şirketin gözdesi hâline geldi. Bu bağlamda Zoom, Microsoft Team ve Google Meet gibi video konferans uygulamaları da popülerliğini artırdı.

Zoom’un güvenlik konusunda yaptığı hataları tek tek analiz eden Say Namaste yönetimi, hem iOS platformunda hem de Android platformunda yer alıyor. Google Play Store’da şimdiden 100 bin kez indirilme barajını geçen uygulama oldukça iddialı.

Zoom alternatifi uygulama

Ayrıca birçok kullanıcının Zoom’un güvenlik konusundaki hatalarından şikayetçi olduğunu düşünen Say Namaste, Hindistan’ın siyasetçileri tarafından da destekleniyor.

Önceden sadece bir tarayıcı üzerinden kullanılan bu plaform, artık mobil cihazlarda da hizmet veriyor. Peki Zoom alternatifi uygulama neler sunuyor? Kendisinin özellikleri Zoom’u aratmayan cinsten.

Say Namaste için çalışan yöneticiler; aileleri, arkadaşları ve akranları ile görüşmek isteyen kullanıcıları bu uygulamayı kullanmaya davet etti. Diğer tüm video konferans programlarında olduğu gibi bu uygulamada da temel özellikler yer alıyor.

Say Namaste

Ekran paylaşımı, sohbet geçmişi, belge paylaşımı, PDF desteği, sunumları okuma ve medya dosyalarını paylaşma gibi seçenekler ile karşımıza çıkan Hindistanlı yazılım, kullanıcıları kayıt işlemi için zorlamıyor. Kayıt olmayan kişiler de bu yazılımı kullanabilir.

Sanskritçe anlamı selam vermek ve boyun eğmek olan Namaste, yazılımsal anlamda özel bir anlama sahip değil. Son olarak bu yazılımın hem tarayıcı versiyonunda hem de mobil versiyonunda bir toplantıya en fazla 50 kişi katılabiliyor.

Say Namaste yöneticileri, bu sınırın yakında 100 kişiye yükseltileceğini ifade etti. Zoom alternatifi uygulama olarak adlandırılan bu yazılımın iOS versiyonuna “buradan“ ulaşabilirsiniz. Kendisinin Android sürümü ise “burada” yer alıyor.

Say NamasteSay Namaste özelliklerivideo konferans uygulamalarıZoom alternatifi programlarZoom alternatifi uygulamaZoom alternatifi uygulamalarZoom rakibi uygulamalar

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir